Mida peaks teadma Kopli 81 iga elanik:

 1. Majas on distantsloetavad veemõõtjad ja veemõõtjate näite teatada pole vaja.
 2. Elektrinäite on vaja teatada isegi siis, kui elektritarbimine on null. Elektrienergia hind on pidevalt muutuv suurus tänu börsipaketile. 
 3. Juhul, kui Teie voolumõõtja näitab kolme näitu (öine, päevane ja summaarne), teatate Te ühistule sumaarse, s.t. kõige suurema numbri igakuiselt e-mailile: kopli81ky@gmail.com
 4. Kuna 40% Kopli 81 korterites ei ela omanikud, siis maja juhtimise hõlbustamiseks ja effektiivseks parkimiskorralduseks palume teatada elanike/üürnike kontaktandmed, nimi ja auto reg. nr., (juhul kui elanikel on auto olemas muidugi), maja haldusjuhile samal meiliaadressil kopli81ky@gmail.com
 5. Sooja olmevee surve kõigub, pobleem laheneb katlamaja rekonstrueerimise käigus.
 6. Juhul, kui tekib vajadus väljavahetada olemasolemad aknad uute vastu, siis palume akende kuju tingimata kooskõlastada KÜ juhatuse või haldusjuhiga, mõlemad aknapooled peavad olema ühesugused ja avatavad.
 7. Suure olmeprügi utiliseerimisel (mis ei mahu standardkontineritesse) tuleb maksta eraldi
 8. Juhul, kui vajate elektrikilbi või maja välisukse võtmeid/magntkiipe, siis saate neid tellida maja haldusjuhilt. Esimesed 2-3 võtit tehakse Teile tasuta, sisseastumismaksu arvelt.
 9. Kui soovite postkastile tellida silti: “vaid tellitud postile” teavitage sellest palun e- mailitsi maja haldusjuhti.
 10. Maja mehaaniline välisukse ABLOY võti on sarjastatud (avab ka 2-5 korruse lukustatavad koridoriuksed, paraadukse ja “musta koridori” uksed, tagavaraväljapääsu ukse.
 11. Kütteperiood algab tavaliselt 1. oktoobril ja lõpeb 30. aprillil (sõltub ilmastikust), soovitav on korterites tagavaraküttekehana hoida soojapuhurit või elektriraiaatorit.
 12. Korteriakende pesu on võimalik tellida maja koristajalt (10-15€ aken), pöörduda samal meilil maja haldusjuhi poole, tasumine toimub sularahas või ülekandega.
 13. Teatage palun ühistule tagavarakontaktisik, juhul, kui ekstraordinaarses olukorras peaks omaniku või omaniku esindajaga kiirkorras kontakti saama.
 14. KÜ Kopli 81 turavalisust tagab 16 videokaamerat maja ümbritsevatel parkimisplatsidel, olulise tähtsusega tehnilistes ruumides, üldkasutatavates koridorides.
 15. KÜ Kopli 81 ei vastuta maja fuajeesse pargitud lastevankrite/jalgrataste jms eest, isegi kui need esemed on rattalukkudega kinnitatud.
 16. Keskkütteradiaatori termoregulaatorid toimivad positsioonidevahemikus 1,9 – 3,5.
 17. Personaalne küttekuluarvestus toimub 50:50 valemi põhjal (50% ruutmeetripõhiselt, 50% vastavalt tarbimisele).
 18. Vanni ja dushialuse haisunukk, vannitoa kraanikausi haisunukk on konstruktsioonilt ebaõnnestunud ja vajavad tõsisemate ummistuste vältimiseks väljavahetamist või igakuist keemilist läbipesu (“Toruusiil”, “TrOPA” jne).

Parkimine:

Kopli 81 elanikud ja külalised saavad parkida oma sõidukeid maja fassaadipoolses osas ning hoone tagahoovis olevatel parkimisaladel. Tagahoovi pääseb autoga Marati tänava kaudu. Mõlemad parkimisalad on ööpäevaringse videovalve all (videod salvestatakse). Parkimiskohad ei ole kinnistatud või reserveeritud sõidukitele või korteritele, parkimine on tasuta. Maja esisel parklal on üks koht reserveeritud maja külalistele või operatiivsõidukitele, antud parkimiskoht on vastaval tähistatud.